Wakacyjne życzenia

26.06.2020, Kategoria: Aktualności

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i spokoju.

Nauczycielom w sposób szczególny dziękuję za trud włożony w realizację zdalnego nauczania, za wiele dodatkowych godzin pracy, naukę nowych umiejętności, przygotowanie uczniów do egzaminów maturalnych i zawodowych, za konsultacje i tysiące wysłanych wiadomości do uczniów, które pomagały i mobilizowały tych mniej wytrwałych.
Uczniom dziękuję za cierpliwość, pracę nad własnym rozwojem zawodowym  i osobistym, za zaangażowanie i wszystkie pozytywne oceny na dzisiejszych świadectwach. Dla wszystkich ten rok szkolny był wyjątkowy i inny od dotychczas przeżytych, ale pomimo wielu zawirowań wierzę, że wszystkich Nas nauczył doceniać życie, zdrowie i bezpieczeństwo. Chciałbym abyśmy we wrześniu spotkali się wszyscy  w dotychczasowym gronie, zdrowi i naładowani pozytywną energią do dalszej pracy. Życzę Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży i uśmiechu na co dzień.

Dbajcie o siebie i swoich bliskich!

Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

  • bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież;
  • pamiętajcie o telefonach alarmowych - europejski numer alarmowy: 112;
  • stosujcie się do zasad bezpieczeństwa dotyczących koronawirusa, noście maseczki w miejscach publicznych, często myjcie ręce, pamiętajcie wirus wciąż jest wśród nas!
  • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań w miejscach relaksu i odpoczynku;
  • przestrzegajcie zasad przepisów ruchu drogowego w trosce o Wasze zdrowie i życie ale także innych użytkowników dróg publicznych
  • przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
  • używajcie kasków chroniących głowę - na rowerze, rolkach itp.
  • bezwzględnie przestrzegajcie Alertów RCB dotyczących zagrożeń pogodowych
  • zapoznajcie się ze stroną Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, gdzie znajdziecie najważniejsze informacje jak zachować się w sytuacji zagrożenia wynikającego np. z nagłego pogorszenia pogody.

Do zobaczenia po wakacjach!

Dyrektor szkoły

Krzysztof Skwarło