O akademii Cisco

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom jakie stawia obecny rozwój technik teleinformatycznych i edukacyjnych Zespół Szkół w Czchowie uzyskał uprawnienia i jest Szkolną Akademią Cisco i partnerem Academy Support Center działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z firmą cieszącą się ogromną popularnością na całym świecie. Cisco jest bowiem wiodącym producentem i liderem w światowych technologiach IT, zwłaszcza sprzętu sieciowego, cyberbezpieczeństwa i rozwiązań chmurowych. Dużą wagę przykłada także do szkolenia młodego pokolenia przyszłych specjalistów w obszarze informatyki. Dzięki tej współpracy możemy szkolić i wydawać międzynarodowe certyfikaty uczniom naszej szkoły.

Dzięki udziałowi w Akademii uczniowie Zespołu Szkół w Czchowie mają możliwość korzystania z netlaba (zdalnego laboratorium komputerowego), logują się i pracują na prawdziwych ruterach i switchach firmy Cisco, realizując zagadnienia wynikające z programu nauczania, dotyczące topologii sieciowych, przełączania, routingu. Mimo, iż pracują zdalnie – korzystają z faktycznych zasobów i komputerów Cisco.

Informatycy z klas drugich i pierwszej uczestniczą w kursie IT Essentials, który pozwala im poznać podstawy zagadnień informatycznych, sprzęt komputerowy i peryferyjny, sieci komputerowe, routery i przełączniki - słowem wszystko, co informatyk ma wiedzieć, aby w tej branży się odnaleźć.  Świetne materiały szkoleniowe, filmy instruktażowe czy quizy oraz platforma testów egzaminacyjnych – znakomicie sprawdzają się w trakcie lekcji zdalnych. Kurs kończy się egzaminem – po jego zdaniu uczeń otrzymuje certyfikat, którym powinien pochwalić się na rozmowie kwalifikacyjnej,  bowiem kursy, a raczej certyfikaty CISCO, zdane w ASC, są powszechnie respektowane na całym świecie w  branży IT.

Jako Szkolna Akademia Cisco mamy zamiar prężnie się rozwijać. Już 12 stycznia nadarzy się ku temu okazja – bowiem  instruktor szkolny przystępuje do projektu realizowanego przez CISCO i Akademie ASC z całego świata (w Tym WSIZ Rzeszów). 360  instruktorów  CISCO będzie odbywać szkolenie  z zakresu kursu CCNA (sieci komputerowe). Trzymamy kciuki za naszego instruktora i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli działać także z platformy netacad w ramach realizacji kursu techników sieciowych, który jest  przepustką do znalezienia dobrej pracy w branży IT.

Galeria Zdjęć